Kapitola 1. Kernun Business Intelligence

Kernun Business Intelligence je nástroj pro uchovávání, zpracování, analýzu a prezentaci provozních záznamů ze zařízení Kernun Clear Web a Kernun UTM. Lze jej využít jako samostatné zařízení, modul pro Kernun Clear Web nebo cloudovou službu. Jeho hlavní funkce jsou:

Uchovávání záznamů

Kernun Business Intelligence umožňuje centrální sběr provozních záznamů veškerých zařízení Kernun cílové organizace. Lze jej také využít jako dedikované úložiště pro jejich zálohu.

Detekce anomálií

Algoritmy strojového učení a umělé inteligence jsou využity pro zpracování velkých objemům dat za účelem usnadnění detekce anomálního chování a ověření správného fungování prostředí.

Vizualizace dat

Kernun Business Intelligence poskytuje různé typy grafického zobrazení výsledků analýz nad daty pro názorné a jednoduché zobrazení vlastností, vztahů a struktury. Takové výstupy jsou vhodné pro prezentaci informací širokému publiku.

Webové grafické rozhraní

Uživatelé k funkcím Kernun Business Intelligence mohou přistupovat pomocí jednoduchého, intuitivního a uživatelsky přívětivého webového rozhraní.

Škálovatelnost

Kernun Business Intelligence se dodává jako hardwarové zařízení v několika variantách podle výkonu nebo jako virtuální appliance do prostředí Oracle VirtualBox, VMware vSphere nebo MS Hyper-V. Také je možné ho využít jako modul pro Kernun Clear Web nebo jako cloudovou službu.