Kapitola 3. Uživatelské rozhraní

Obsah

1. Přihlášení
2. Popis uživatelského rozhraní
3. Struktura uživatelského rozhraní

Kapitola popisuje webové grafické rozraní pro administraci systému Kernun Clear Web společně se strukturou aktivit a sekcí rozhraní. S prvním přístupem k rozhraní vám pomůže návod pro přihlášení.

1. Přihlášení

Do grafického uživatelského rozhraní systému Kernun Clear Web se přistupuje pomocí webového prohlížeče (Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer nebo Google Chrome). Přihlášení probíhá obdobně, jako první přihlášení po zapojení systému, viz 4 – „První přihlášení“:

  1. Otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku napište hostitelské jméno zadané v konfiguraci zařízení, např. https://kernun.example.com. Jestliže jméno nebylo zavedeno do DNS, je potřeba místo jména zadat IP adresu síťového rozhraní systému Kernun Clear Web, např. https://192.168.1.2.

  2. Zobrazí se informace o nedůvěryhodném spojení, protože prohlížeč protože prohlížeč nedůvěřuje certifikační autoritě, která certifikát podepsala. Akceptujte spojení s tímto certifikátem, například přidáním výjimky pro tento certifikát ve vašem prohlížeči. Pro zvýšení bezpečnosti lze ověřit otisk certifikátu v prohlížeči s otiskem certifikátu na systémové konzoli zařízení pomocí připojeného monitoru nebo virtuální obrazovky.

    Nutnosti akceptovat certifikát se lze vyhnout importováním certifikační autority do prohlížeče, která je dostupná na adrese http://kernun.example.com/ca. Také lze na Kernun Clear Web importovat vaši certifikační autoritu, viz 3 – „Inspekce HTTPS“, případně pouze certifikát serveru rozhraní, který lze nastavit v pokročilých možnostech sekce Správa a aktualizace aktivity Správa.

  3. Objeví se přihlašovací obrazovka, viz 2.1 – „Přihlašovací obrazovka“. Zadejte uživatelské jméno admin a heslo.

  4. Po chvíli se objeví přehled systému Kernun Clear Web, viz 3.1 – „Přehled“.