Kapitola 3. Uživatelské rozhraní

Obsah

1. Přihlášení
2. Popis uživatelského rozhraní
3. Struktura uživatelského rozhraní

Kapitola popisuje webové grafické rozraní pro administraci systému Kernun Business Intelligence společně se strukturou aktivit a sekcí rozhraní. S prvním přístupem k rozhraní vám pomůže návod pro přihlášení.

1. Přihlášení

Do grafického uživatelského rozhraní systému Kernun Business Intelligence se přistupuje pomocí webového prohlížeče (Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer nebo Google Chrome). Přihlášení probíhá obdobně, jako první přihlášení po zapojení systému, viz 4 – „První přihlášení“:

  1. Otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku napište doménové jméno zařízení, např. https://kbi.example.com. Jestliže jméno nebylo zavedeno do DNS, je potřeba místo jména zadat IP adresu síťového rozhraní systému Kernun Business Intelligence, např. https://192.168.1.2.

  2. Jestliže se zobrazí informace o nedůvěryhodném spojení kvůli self-signed certifikátu, akceptujte spojení s tímto certifikátem. Lze přidat výjimku pro tento certifikát ve Vašem prohlížeči, abyste nemuseli akceptaci certifikátu znovu potvrzovat při každém přihlašování. Pro zvýšení bezpečnosti komunikace lze ověřit otisk certifikátu v prohlížeči s otiskem certifikátu ze systémové konzole zařízení. Pro přístup na systémovou konzoli připojte monitor (HW appliance) nebo virtuální obrazovku (virtuálni appliance).

    V každém prohlížeči, ze kterého se do rozhraní Kernun Business Intelligence přihlašujete, stačí certifikát akceptovat jednou. Při některých změnách konfigurace je vygenerován nový certifikát a je nutné ho znovu akceptovat. To se týká změny hostitelského jména nebo IP adresy zařízení.

  3. Objeví se přihlašovací obrazovka, viz 2.1 – „Přihlašovací obrazovka“. Zadejte uživatelské jméno admin a heslo.

  4. Po chvíli se objeví centrální panel systému Kernun Business Intelligence, viz 3.1 – „Centrální panel“.